Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

Wiadomości, Niedziela, 19 lutego 2023
Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia

 

Obawy związane z wizytą u psychiatry, psychologa, czy terapeuty są zupełnie normalne. Lęk przed oceną czy krytyką decyzji, zachowań lub refleksji, które zostaną nazwane podczas spotkania, towarzyszy wielu osobom. Jednak w ostateczności często zdarza się tak, że podzielenie się osobistymi problemami z kimś zupełnie obcym okazuje się łatwiejsze, niż się zakładało na początku.

Spojrzenie na konkretny problem postronnej osoby, która nie jest zaangażowana emocjonalnie, może przynieść zupełnie nowe wnioski, które były niedostrzegalne przez nas. Co więcej, profesjonalista rozezna się w sytuacji i może uda się przez to celnie wskazać właściwe źródło niepowodzeń w danej kwestii. Nasi specjaliści nie oceniają, nie krytykują, są po to aby Ci pomóc, a to co powiesz stanowi ich tajemnicę lekarską/ zawodową.

 

Celem naszych Poradni jest udzielenie skutecznej pomocy i wsparcia pacjentowi, jak również jego najbliższym.

 

Obszary pracy naszych specjalistów to m.in.:

  • przewlekły stres, ciągły stan napięcia czy poczucie lęku,
  • uzależnienie od alkoholu, 
  • długotrwałe poczucie smutku odbierające chęć podejmowania codziennych aktywności,
  • znalezienie się w sytuacji kryzysowej: śmierć lub choroba bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy, uczestnictwo w wypadku itp., 
  • długotrwałe poczucie smutku, drażliwość, łatwość popadania w złość i brak umiejętności radzenia sobie z nią, 
  • problemy w relacji z bliskimi, - nawracające trudności ze snem, koszmary, bezsenność itp., 
  • powracające wspomnienia trudnych sytuacji, krzywd itp., 
  • problemy związane z poczuciem łaknienia.

 

 

Wierzymy, że każdy aktywnie kreuje własną rzeczywistość opierając się na doświadczeniach, myślach i emocjach, i chociaż te nie zawsze bywają pozytywne w każdym z nas drzemie potencjał do zmiany. Rolą specjalistów pracujących w naszych Poradniach jest jedynie poruszenie „małego kamyczka”, który pociągnie za sobą lawinę nowych możliwości.

 

 

Nasz zespół specjalistów:

 

  • Anna Lecyk  

Jestem lekarzem psychiatrą. Pacjenci mogą się do mnie zgłaszać nie tylko w sytuacji podejrzenia zaburzeń psychicznych, ale także w sytuacjach życiowych, w których nie dają sobie rady, takich jak zmiana pracy i związany z tym stres, rozstanie z partnerem czy śmierć w rodzinie.

Uczestniczę w licznych konferencjach, szkoleniach oraz warsztatach w zakresie postępów w diagnostyce, farmakoterapii i psychoterapii zaburzeń psychicznych.

 

Szczególne interesuje mnie nowoczesna farmakoterapia pacjentów z objawami CHAD, CHAJ (dużej depresji) i psychoz o rożnej etiologii wraz z indywidualnym opracowaniem dla każdego pacjenta funkcjonowania rodzinnego i zawodowego. Poza tym interesują mnie wszystkiego rodzaju zaburzenia ujawniające się lękiem oraz zaburzenia snu o różnej etiologii, a także obszar leczenia wszelkich zaburzeń psychicznych występujących u pacjentów dorosłych.    

 

 

  • Anna Siedlecka

Jestem psychologiem, specjalistą Psychoterapii Uzależnień oraz psychoterapeutą CBT w trakcie szkolenia.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunkach Pedagogika i Psychologia oraz studia podyplomowe na kierunkach: Psychologia komunikacji społecznej, Diagnoza i terapia neuropsychologiczna, Psychologia transportu, Doradztwo zawodowe, Specjalista psychoterapii uzależnień. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii behawioralno-poznawczej prowadzonego przez Instytut Poznawczy rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam i zdobywam pracując od kilkunastu lat w lubelskich szpitalach (SP ZOZ MSWiA, 1 Wojskowy Szpital Kliniczny, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego), centrach medycznych i ośrodkach terapii uzależnień. Prowadzę również własną praktykę "PsychoLogicznie".

Pomagam osobom dorosłym cierpiącym z powodu uzależnienia od substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki) i czynności (hazard, komputer/internet, zakupy, praca i in.) oraz osobom pozostającym z nimi w destrukcyjnych relacjach (tzw. współuzależnienie).

Aby lepiej wychodzić na przeciw potrzebom moich klientów, stale się rozwijam i doskonalę swój warsztat. Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Terapeuty Uzależnień. Regularnie superwizuję swoje zawodowe działania. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB.

 

 

  • Maria Kraszkiewicz-Pełka

Jestem psychologiem klinicznym, certyfikowanym specjalistą psychoterapii z wieloletnim stażem i doświadczeniem w leczeniu uzależnień oraz innych trudności psychologicznych/ współuzależnieni, nerwic i depresji. Staram się pomagać osobom, które doświadczają problemów wskutek przyjmowania różnych substancji psychotropowych i alkoholu, powodujących nałogowe zachowania dezorganizujące ich życie.

 

Pomagam zrozumieć mechanizmy problemowych zachowań, określić istotę wartości, cele i oczekiwania i doprowadzić w procesie terapii do oczekiwanych zmian z różnych obszarach życia na przykład społecznych, psychicznych, fizycznych.

W mojej pracy stosuję indywidualne podejście do leczonych osób, oparte na bezpiecznej relacji, empatii, uwzględniając osobiste wybory, oczekiwania i potrzeby osób leczących się.

 

 

  • Monika Rębacz

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam całościowe szkolenie podyplomowe z psychoterapii w Krakowie rekomendowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a także liczne kursy i szkolenia z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Terapii Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) i inne.

 

Proponuję pomoc osobom, które znalazły się w kryzysie, doświadczają różnego rodzaju problemów emocjonalnych i zaburzeń psychicznych (depresji, zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń osobowości). Zajmuję się także pomocą osobom po przeżyciach traumy, przeżywającym stratę (w tym żałobę) oraz doświadczającym trudności w relacjach z innymi.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie pracy w psychoterapii indywidualnej, małżeńskiej (par) oraz rodzinnej zdobyte w Specjalistycznej Poradni dla Rodzin w Lublinie.

Nieustannie podnoszę moje kompetencje poprzez udział w profesjonalnych szkoleniach, z zakresu psychoterapii  a swoją pracę poddaję regularnej superwizji."

 

 

  • Roksana Urban

Jestem psychologiem, socjologiem oraz uczestnikiem programu szkoleniowego w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz studium dialogu motywującego w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Lublinie; Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR w Łodzi, a także w Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR w Lublinie.

Na co dzień pracuję z Osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych (alkoholu  i narkotyków) oraz z ich Bliskimi.

W pracy terapeutycznej ważna jest dla mnie autentyczność, empatia, podążanie za potrzebami Człowieka oraz towarzyszenie Osobie zarówno w trudnych jak i pięknych momentach jej życia. Dążę do tworzenia takiej przestrzeni, w której obecna jest akceptacja, zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa. U Osób, z którymi pracuję, nieustannie poszukuję zasobów i mocnych stron, które w mojej praktyce są kluczowe do wprowadzania oraz ukierunkowywania zmian życiowych.

 

 

  • Ewelina Dłuska-Grychlik

Jestem lekarzem psychiatrą z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Od wielu lat pracuję w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie początkowo na oddziale ogólnopsychiatrycznym, a później na Całodobowym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Jako lekarz psychiatra opiekuję się osobami uzależnionymi i ich bliskimi.

 

 

 

  • Mieczysław Tracz

Od kilkunastu lat pracuję jako terapeuta w lecznictwie odwykowym pomagając osobom uzależnionym i ich bliskim. Początki tej pracy zawodowej podjąłem poprzez współpracę ze wspólnotami trzeźwościowymi i grupami samopomocowymi AA. W 2012r. ukończyłem w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia. Nadal uczestniczę w kursach, szkoleniach aby na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje. Zdobytą wiedzę oraz własne doświadczenia staram się jak najlepiej wykorzystywać w swojej pracy z osobami uzależnionymi os alkoholu i ich bliskimi, aby odmienić ich dotychczasowe życie, aby po odbytych zajęciach mogli powiedzieć, że teraz żyją i cieszą się życiem. Motto które często przywołuje w pracy brzmi: „daj sobie szansę zasługujesz na to. Jeśli masz problem nie bój się przyjdź”.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem